Dzisiaj jest: Niedziela, 14 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Berenike, Julianna, Justyn, Maria, Myślimir, Tyburcjusz, Walerian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 12, listopada 2012 12:00

Po spotkaniu jubileuszowym

W dniu 21 października 2012 r. odbyło się spotkanie jubileuszowe z okazji 10 - lecia działalności Stowarzyszenia "Nasz Radziszów". Zaproszenia na spotkanie skierowane zostały do przedstawicieli władz samorządowych szczebla gminnego i powiatowego, naszych sponsorów, przyjaciół i byłych członków naszej organizacji. Na łamach Biuletynu "Nasz Radziszów" nr 40 wystosowaliśmy zaproszenie do wszystkich czytelników, tym samym, do mieszkańców Radziszowa i Jurczyc. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy w niedzielne, pogodne popołudnie, sala Domu Strażaka wypełniła się do ostatniego miejsca. To był pierwszy znak, że nasza praca społeczna dla środowiska doceniana jest przez wielu ludzi. Miło nam było, gdy pod adresem członków naszej organizacji skierowanych zostało wiele ciepłych i miłych słów.

Z przemówieniami skierowanymi do nas wystąpili kolejno: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pan Paweł Kolasa (przekazał nam również pismo z gratulacjami od Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pana Adama Najdera - skan w załączeniu), Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Pan Marcin Kuflowski, Prezes Stowarzyszenia Kobiet Twórczych z Radziszowa Pani Maria Wiecheć z członkiniami Barbarą Dziewońską i Celiną Ożóg, Przedstawiciele Kapeli Ludowej z Radziszowa Pani Małgorzata Paciorek i Panowie Józef Bolisęga oraz Tadeusz Marszałek (fragment życzeń w załączeniu), Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Radziszowie Pani Teresa Sławik, Sołtys Radziszowa Pan Antoni Owca, przedstawiciel Orkiestry Dętej "Sygnał" z Radziszowa Pan Kazimierz Ścibor ( na sali obecny też był Pan Jan Pająk z Orkiestry Dętej), Honorowy Prezes Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury ksiądz Władysław Pilarczyk, Przedstawicielka Towarzystwa Przyjaciół Skawiny Pani Ewa Tarnopolska (na sali obecni również byli: Pani Anna Kudela i Pan Stanisław Grodecki - obecny Prezes TPS-u), Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Pan Adam Wójcik i Dyrektor Przedszkola w Radziszowie Pani Alicja Przybyło. Na ręce prezesa Stowarzyszenia "Nasz Radziszów" przekazany został również list gratulacyjny od Dyrektora Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie Pana Andrzeja Roga, który nie mógł wziąć udziału w tym spotkaniu. MCRD w Radziszowie reprezentowały inne osoby.

Było nam również miło gościć m.in.: księdza Proboszcza naszej parafii Stanisława Kamionkę i księdza Wikarego Marka Łabuzka jak również poprzedniego Wikarego księdza Jacka Kuczmiera, Pana Jerzego Kłępę Sołtysa Jurczyc, Pana Daniela Wrzoszczyka Wiceprezesa Lokalnej Grupy Działania "Blisko Krakowa", Pana Leszka Krupnika Prezesa Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków (na sali byli też obecni inni członkowie, tej zaprzyjaźnionej z nami organizacji), Pana Czesława Gąsiorowskiego Dyrektora Muzeum Regionalnego w Skawinie, Pana Marcina Pocięgla właściciela i Prezesa Firmy Henwal, który często nas wspiera finansowo, Panów Tomasza Ożoga i Andrzeja Jaskułę - współautorów wniosku o środki unijne na odremontowanie dworu Dzieduszyckich (wniosek ich został bardzo wysoko oceniony i za drugim razem Gmina Skawina dostała środki zewnętrzne na remont dworu), Panią Grażynę Wójcik Dyrektor Szkoły Specjalnej nr 5 w Skawinie, Panią Weronikę Danhoffer z domu Marszałek (często nas wspierającą darowiznami i dopingującą nam w naszych działaniach, choć od wielu lat mieszkającą poza granicami kraju), Panią Ewę Tyrpę dziennikarza Dziennika Polskiego.

Oprawę artystyczną naszego spotkania jubileuszowego zapewnił występ dzieci z radziszowskiego przedszkola. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym najmłodszym gościom, ich wychowawcom, opiekunom i rodzicom.

Podczas spotkania przedstawiona została prezentacja multimedialna, która w skrócie przybliżyła pracę Stowarzyszenia w 10 - letnim okresie. Dostępna jest ona na stronie www.naszradziszow.com.

Z wielkim zainteresowaniem zebrani obejrzeli zdjęcia z dokumentujące poszczególne fazy remontu dworu Dzieduszyckich. Najbardziej wszystkich interesowały te, które ukazały ostatni stan odnawianych polichromii w komnatach na I piętrze.

Zebrani odśpiewali dla nas tradycyjne 100 lat, a my zrewanżowaliśmy się tortem i lampką szampana. Wszystkim towarzyszyła radosna i podniosła atmosfera. Była to też okazja do podzielania się informacjami o naszych planach i zamierzeniach na przyszłość.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspierali i wspierają nas nadal swoimi radami, dobrym słowem, a czasami nawet i darowiznami. Dziękujemy wszystkim za współpracę na rzecz naszego wspólnego środowiska. Na końcu pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji naszej jubileuszowej uroczystości, a wymienię tylko Pana Tadeusza Marszałka, który nieodpłatnie wypożyczył nam i sam obsłużył sprzęt nagłaśniający.

Tekst: Janusz Bierówka
Zdjęcia: Barbara Bierówka

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie