Dzisiaj jest: Wtorek, 30 maja 2023
Imieniny obchodzą: Andonik, Feliks, Ferdynand, Joanna, Sulimir
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 20, lipca 2010 12:00
Sesja Rady Miejskiej w Skawinie. Plan Odnowy Miejscowości Radziszów na lata 2010-2017

Jednym z punktów porządku obrad XLIV zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Skawinie, która odbyła się 7 lipca 2010 roku, było podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Radziszów na lata 2010-2017. Uchwała była rozpatrywana jako 23 punkt porządku obrad wraz z uchwałami dotyczącymi jeszcze dziesięciu innych miejscowości z Gminy Skawina. Podczas dyskusji radni zwracali umowę na podobieństwa w poszczególnych planach w zakresie: budowy wodociągów i kanalizacji, remontu dróg, budowy chodników, remontów i rozbudowa remiz itp. Radni zwracali uwagę również na specyficzne inwestycje do realizacji w poszczególnych miejscowościach np. w Radziszowie: remont dworu, uruchomienie przystanku PKP obok kółka rolniczego. Sołtys Radziszowa mówił, że zadania wpisane w Plan Odnowy Miejscowości Radziszów, były przez niego wielokrotnie zgłaszane do realizacji. Józef Niechaj mieszkaniec Radziszowa zaapelował, aby powyższe plany nie były tylko pobożnymi życzeniami, ale żeby konsekwentnie były realizowane, tak by w roku 2018 można było powiedzieć, iż większość zadań wpisanych w POM dla poszczególnych miejscowości zastało zrealizowanych. Plany Odnowy poszczególnych miejscowości zostały przyjęte przez Radnych Rady Miasta jednogłośnie.

Niestety przed rozpoczęciem rozpatrywania projektów uchwał w sprawie zatwierdzenia Planów Odnowy Miejscowości salę obrad opuścił Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Kuflowski. Nie uczestniczył On w dyskusji i głosowaniu nad uchwałami zatwierdzający POM dla poszczególnych wsi z Gminy.

Podczas tej sesji Burmistrz Adam Najder poinformował o planach naprawy dróg po powodzi, w Radziszowie będzie remontowana ulica Leniecka. Zgodnie z informacjami z Urzędu Gminy będzie wykonana naprawa na odcinku około 1000 m (od końca asfaltu w kierunku Chorzyn). Sołtys Antoni Owca zwrócił się do Burmistrza z pytaniem w sprawie ponownego otwarcia biblioteki w naszej miejscowości. Adam Najder poinformował, że potrzebne jest nowe pomieszczenie dla siedziby biblioteki i obecnie trwają rozmowy z GS w Skawinie dotyczące możliwości wynajęcie piętra budynki (gdzie znajdował się sklep przemysłowy). Niestety pomieszczenia te wymagają remontu, wycenionego wstępnie na około 80 tysięcy złotych, którego koszty musi ponieść Gmina. Władze poszukują środków finansowych, aby przeprowadzić remont i jak najszybciej uruchomić bibliotekę w nowej siedzibie. Natomiast lokal po bibliotece w Domu Strażaka Burmistrz planuje przeznaczyć na siedzibę Sołtysa i Rady Sołeckiej.

Autor: Józef Niechaj

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie