Dzisiaj jest: Sobota, 28 maja 2022
Imieniny obchodzą: Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor, Wiktoriusz
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: piątek, 14, maja 2010 13:00
Otwarcie Przychodni Radziszów.

W dniu 14 maja 2010 r. miała miejsce uroczystość związana z poświęceniem i oficjalnym otwarciem Przychodni Radziszów. W obecności wielu gości i przedstawicieli instytucji samorządowych i z branży medycznej, ks. Stanisław Kamionka Proboszcz radziszowskiej parafii, dokonał poświęcenia nowo wybudowanego, nowoczesnego obiektu przychodni, pomieszczeń rehabilitacji i apteki. Uroczystego przecięcia wstęgi w progach Przychodni Radziszów dokonali: właściciele Państwo Anna i Tomasz Bednarzowie, najdłużej pracująca w służbie zdrowia na rzecz naszej lokalnej radziszowskiej społeczności - pielęgniarka Pani Zofia Radziszowska, Prezes Zarządu Powiatowego PSL Pan Bogdan Bogdali, a na końcu Pan Piotr Milc - architekt, który zaprojektował ten obiekt, a zarazem główny jego budowniczy.

Następnie głos zabrali w kolejności: Pan dr Tomasz Bednarz, przedstawiając historię Radziszowskiej służby zdrowia i przybliżając zamysł powstania nowej placówki oraz drogę do jej poświęcenia; Pan Adam Najder Burmistrz Miasta i Gminy Skawina; Pan Bogdan Bogdali, który odczytał list od Pana Wojciecha Kozaka - Członka Zarządu Województwa Małopolskiego sprawującego opiekę merytoryczną i konsultacyjną nad ochroną zdrowia w naszym województwie; na zakończenie zaś Pan Antoni Owca - Sołtys Radziszowa, który wystąpił w imieniu społeczności obsługiwanej w Przychodni Radziszów, tj. w imieniu mieszkańców: Radziszowa, Rzozowa, Gołuchowic, Jurczyc i Palanki Hallera.

Każdy z uczestników miał możliwość zwiedzania przychodni, obejrzenia jej nowoczesnego wyposażenia i wpisania się do nowo założonej kroniki Przychodni Radziszów.

Na koszt właścicieli wszyscy gości zostali zaproszeni do Domu Parafialnego na uroczystą kolację, którą przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Twórczych. Oprawę artystyczną zapewniła Kapela Ludowa z Radziszowa.

Autor tekstu: Janusz Bierówka
Autor zdjęć: Jarosław Karasiński

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie