Dzisiaj jest: Czwartek, 4 czerwca 2020
Imieniny obchodzą: Dacjan, Franciszek, Gościmił, Karol, Karp
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: niedziela, 24, sierpnia 2008 12:00
Dożynki Powiatu Krakowskiego
Dnia 24 sierpnia odbyły się dziesiąte jubileuszowe dożynki Powiatu Krakowskiego. Święto plonów zostało zorganizowane na stadionie LKS Słomniczanka w Słomnikach, współorganizatorem razem ze Starostwem Powiatowym w Krakowie było Miasto i Gmina Słomniki.
Dożynki tradycyjnie rozpoczęła polowa msza święta, następnie nastąpiło powitanie gości, między innymi posłów na sejm Andrzeja Adamczyka, Jacka Krupy, radnego sejmiku wojewódzkiego Wojciecha Bosaka oraz innych zaproszonych osób.
Gospodarze dożynek wręczyli bochen chleba z tegorocznych zbiorów Staroście Powiatu Krakowskiego Józefowi Krzyworzece i Burmistrzowi Słomnik Pawłowi Knafelowi.
Przedstawiciele poszczególnych Gmin wręczali wieńce dożynkowe wybranym gościom, towarzyszyły temu ludowe przyśpiewki dedykowane każdej z osób. Starostowie i gospodarze dożynek częstowali gości chlebem.
Poza scena odbywała się prezentacja wieńców dożynkowych połączona z konkursem na najładniejszy wieniec. Poszczególne gminy powiatu na stoiskach ustawionych obok sceny prezentowały się z atrakcjami, ofertami poszczególnych miejscowości, wyrobami tradycyjnymi. Imprezie towarzyszył również konkurs na tradycyjną potrawę.
Szkoda, że przy takiej okazji nie zaprezentowała się Gmina Skawina, a przecież ma się czym pochwalić, bogatymi w tradycje miejscowościami z licznymi zabytkami i atrakcjami oraz szeroką ofertą dla potencjalnych inwestorów.
Święto zakończył występ kabaretu DNO oraz zabawa taneczna z zespołem Magic.
* * *

Opracowanie i zdjęcia: Józef Niechaj

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie