Dzisiaj jest: Czwartek, 28 maja 2020
Imieniny obchodzą: Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor, Wiktoriusz
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 11, grudnia 2007 12:00
Konkurs wiedzy o patronie szkoły - Janie Pawle II
W dniu 11 grudnia br. w gimnazjum w Radziszowie odbył się w konkurs wiedzy o patronie szkoły – Ojcu Świętym Janie Pawle II. Konkurs ten był zakończeniem akcji przeprowadzonej wspólnie przez Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" i gimnazjum. Czternaście klas pod hasłem: "Krakowskimi śladami patrona naszej szkoły – Jana Pawła II" zwiedzało kościół na Dębnikach, miejsca związane z młodym Karolem Wojtyłą w tej dzielnicy, katedrę na Wawelu, Muzeum Archidiecezjalne, Collegium Maius, dziedziniec pałacu na ul. Franciszkańskiej 3, Rynek Główny w Krakowie i kolegiatę św. Floriana. Po zwiedzeniu Krakowa przez wszystkie klasy, uczniowie pisali test na temat patrona. W dniu 11 grudnia br. zaś zmierzyli się półfinaliści, by wybrać najlepszych.
W komisji ze strony szkoły byli: Pani Irena Zawadzińska, ks. Rafał Wierzbiak i ks. Mariusz Olszowski. Pani dyrektor Teresa Sławik nadzorowała przebieg konkursu. Ze strony Stowarzyszenia "Nasz Radziszów" w komisji zasiadali: Dorota Gawryła, Halina Wasyl, Marian Strzeboński i Janusz Bierówka. Ekspertem, do którego wiedzy odwoływali się uczniowie i komisja konkursowa, była Pani Ewa Gawryła – przewodnik po Krakowie – która oprowadzała każdą z klas.
Uczniowie dzielnie "walczyli" i wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce Małgorzata Ożóg z Radziszowa
Drugie I miejsce Iwona Pituch z Woli Radziszowskiej
Drugiego miejsca nie było.
III miejsce Anna Radziszowska z Radziszowa
IV miejsce Miachał Gargula z Rzozowa
i drugie IV miejsce Arkadiusz Kisielewski z Radziszowa.
Pierwsze trzy osoby uhonorowane zostały medalami odlanymi z okazji odsłonięcia pomnika Jana Pawła II w Skawinie – dar P. Adama Najdera – Burmistrza Miasta i Gminy w Skawinie. Jednocześnie wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe związane z tematyką patrona szkoły i dyplomy.
* * *
Opracowanie i zdjęcia: Janusz Bierówka

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie